BANDOLEROSI Forum

You are new to the site BANDOLEROSI.
You will find that our community is very friendly.

BANDOLEROSI Forum

Bandolerosi

Bandolerosi On VimeoBandolerosi On Google+Bandolerosi On TwitterBandolerosi On FacebookBandolerosi On YouTubeBandolerosi On Skype

Thassos - Pefkari - Kampovanje 2012.

Delite
Bandolero
Administrator
Administrator

Broj poruka : 383
Datum rođenja : 22.01.1970
Datum upisa : 08.09.2012
Godina : 47

Thassos - Pefkari - Kampovanje 2012.

Počalji  Bandolero taj Ned Jan 13 2013, 12:18

Samo ću da otvorim temu sa ovim videom !!!
Detaljan nastavak putopisa očekujte narednih dana !!!

[You must be registered and logged in to see this link.] from [You must be registered and logged in to see this link.] on [You must be registered and logged in to see this link.].

[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.]
Bandolera
Administrator
Administrator

Broj poruka : 736

Re: Thassos - Pefkari - Kampovanje 2012.

Počalji  Bandolera taj Sre Jan 16 2013, 12:03

Pripremajući se u mislima za ovo putovanje ređale su se slike u mojoj glavi sa prošlogodišnjeg letovanja....Našeg šatora sa pogledom na more, tik uz plažu....spavanja uz šum talasa...buđenja i ispijanja prve jutarnje kafice sa pogledom na pučinu kroz palmine listove....

No, ništa nije ispalo onako kako smo planirali ili bolje reći mislili da hoće. A pošto je život čudo zaista..... opet nas je prijatno iznenadio uklapanjem kockica.....i sve je ispalo fantastično ali potpuno drugačije od zamišljenog a proveli smo se fenomenalno!!! I kao i uvek što se nas tiče svi su se događaji i doživljaji spontano desili.

Od svega što smo planirali jedino se ispunilo to da smo zaista krenuli na more premda smo 2 dana pre puta bili u velikoj dilemi zbog naravno iznenadnih, nepredviđenih, novčanih i drugih zavrzlama ( neispravnog amortizera na motoru) da li da uopšte idemo..........

I tako........... krenusmo nas dvoje na more sa skoro u pola manje para nego prošle godine i sa neispravnim amortizerom pa nam je u većem delu puta delovalo kao da smo na put krenuli jašući konja a ne vozeći se na motoru! Ogromna želja i volja i vera da će sve biti u redu je prevagnula pa smo se privikli da se vozimo skačući!! Ja na nagla kočenja koja su morala da se dešavaju zbog amortizera..... i svaki put kada se to desi.... udarca u glavu ranca u koji nam je stala šerpica za supu jer nije bilo više mesta nigde a bio je zakačen za zadnji kofer baš iza moje glave! Ali me je to baš onako fino razbuđivalo usput!

Čekajući da prođe ogroman pljusak u Beogradu....krenuli smo posle ponoći 06.07. u petak. Gledajući vremensku prognozu u ostatku Srbije nije trebalo da bude kiše......Plan je bio da putujemo celu noć....bez spavanja.....a da more ugledamo u ranim prepodnevnim časovima......

Bandolera
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolera taj Sre Jan 16 2013, 12:15

Naš natovareni TDM je spreman za put!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Spreman je i Bandolero! I ja sam spremna samo se nisam slikala ....valjalo je više krenuti...i krenusmo oko ponoći....

Na jednoj od pauza se upisuje i potrošnja goriva naravno....Išli smo autoputem...ovaj put zbog neispravnog amortizera....a baš nam se neda da idemo preko Bugarske pa to ti je!

A evo i mene .....ja mislim da je ovo negde posle Niša ali nisam baš najsigurnija...samo znam da je ovde bila ogromna gužva, mnogo automobila, kamiona, autobusa..... i da je Deni u jednom momentu rekao: "Što li je ovolika gužva verovatno deca idu na ekskurziju..." ......nije mu palo na pamet da su svi krenuli na letovanje kao i mi....e baš smo se slatko ismejali tada.... HIHI

I tako smo mi putovali, i putovali.....iskreno u nekim momentima nije bilo nimalo zanimljivo skakutati po zadnjem sedištu zbog izbočina na putu koje nije imalo šta da amortizuje...a kako je Deniju bilo da vozi mogu da pretpostavim. Mislim da su me ovaj put kolena mnogo više bolela nego inače pošto sam i ja kočila i podizala se koliko sam mogla da sprečim skakutanje motora....ali šta je tu je.....nismo mi neki kilavi i neizdržljivi.....tako da smo u veselom i pozitivnom raspoloženju stigli u Džep u srce Grdeličke klisure...i smrzli se.... Posle par kilometara na pumpi napravili pauzu i pooblačili sve što smo mogli da izvučemo iz kofera....stvarno je bilo ledeno. Kao da smo krenuli na zimovanje a ne na letovanje.... HIHI

Pauzica i za kafu....posleponoćnu

Kao što može da se vidi iz priloženog ja spavam i pijem kafu i pušim i smrzavam se...sve u isto vreme.....

A ove tablice smo morali da slikamo..zbog koincidencije.....KLE

Bandolero
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolero taj Čet Jan 17 2013, 12:14

I evo prvih jutarnjih časova i Grčke! Wueeeee!!!! Najzad je postalo toplo......a kako bude odmicalo prepodne tako će biti i prevruće....ali nama ovaj put zaista nije smetalo jer smo se smrzli tokom noći....

Što se samog puta i gužve na granicama tiče nismo imali nikakvih problema! Nas su propuštali! Čak nam je na makedonskoj granici neki čovek koji je bio prvi u redu mahao da dođemo ispred njega ....valjda smo svima delovali zaista natovareni....

I kreće put kroz Grčku koji nam je sada već poznat i budi uspomene na prošlogodišnje letovanje, sa svakim pređenim kilometrom smo bili sve srećniji jer smo bivali sve bliži našem prelepom Tassosu. Na umor i celu neprospavanu u vožnji provedenu noć nismo ni mislili....

Stižemo u Keramoti - gradić iz kojeg feribot plovi ka Tassosu. A u Keramotiju, opšti krkljanac! Red za ukrcavanje na feribot dugačak kilometrima! Ovo smo i snimili pa ćemo postaviti i video da dokumentujemo priču jer je zaista bio haos! E sada se stvarno trebalo snaći! E tu sam se ja nekako snašao i sa par uspešnih manevara uspevam da nas iz neke sporedne uličice ubacim skoro na sam početak kolone. Jasna silazi sa motora da kupi karte za feribot. Ja u tom trenutku prolazim pored "cepača karata" koji maše rukom da prođem! Na kvarno dozivam Jasnu da dođe i nas dvoje se lepo prošvercujemo na feribot bez karata. Super! Sa onim jednim eurom iz Makedonije gde nas je neki dečko takođe pustio samo mahanjem ruke i osmehom....ovih 11 ušteđenih čine = 12 eurića ostalo u džepu!

No bez sve šale gest ovog čoveka je zaista bio fenomenalan ne zbog novca već zbog gužve, jer da smo otišli da kupimo karte čekali bi sledeći feribot još sat vremena! Ovako smo stigli taman na vreme! Sve se odigralo u nekih 5 min. I ukrcasmo se.....

I radovanje može da počne!!!!

[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.]
Bandolero
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolero taj Čet Jan 17 2013, 12:26

E ta subota kada smo stigli u kamp je protekla u iznenađenjima! Prvo iznenađenje je bilo da je naše "staro mesto" na kome smo podigli našu "morsku kuću" prošle godine zauzeto! Naređao se neki buljuk Holanđana sa sve mikrotalasnim i televizorima....i kamperima....i baldahinima od šatora....Tako da smo mi morali tražiti drugo mesto! I našli ga pored jednog zidića!

Taj zidić nam je kasnije poslužio kao polica, kuhinjica, klupa za sedenje ili krevet za ležanje......

Naravno postavili smo ili sklepali naš šator nekako, onako umorni posle cele neprospavane noći. I najzad smo i nešto jeli tog dana, zatim pravo na kupanjac, da osetimo i shvatimo da smo stigli na more. Posle kupanja je usledilo spavanje! Mmmmm.....intex dušeci su delovali kao oblaci tog popodneva.

Uveče se naravno valjalo malo prošetati po gradiću....

A onda naše omiljeno....pravac na plažu....

To veče će ostati za nas upamćeno po tome što smo tada još uvek mislili da ćemo na Tassosu ostati oko 10, 15 dana. Da ćemo se nazad vraćati istim putem kuda smo i došli. Da ćemo polako svaki dan obilaziti po jednu plažu ili mesto na drugom delu ostrva koji smo namerno ostavili sami za sebe neotkrivenim prošle godine da bi se vratili ove i sve to videli. Svašta smo mi mislili to veče.... uz šum talasa i miris mora........

A sutradan je stiglo novo krajnje prijatno iznenađenje, koje je i obeležilo naše ovogodišnje letovanje... jesss

Bandolero
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolero taj Čet Jan 17 2013, 12:29

Evo nekoliko korisnih informacija za one koji planiraju da kampuju ove 2013 godine u ovom kampu.

Cene u kampu 2012 su iste kao i 2011, po danu:

- odrasli 4 eura po osobi
- šator 4,8 eura

Čistoća i higijena u kampu je na visokom nivou. Npr. sapun za ruke i toalet papir nije potrebno nositi sa sobom. Ima ga u izobilju HIHI

Feribot iz Keramotija za 2 osobe i motor - 11 eura.
Evo korisnog linka gde možete naći informacije o cenama i redu vožnje feribota.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Cene goriva u Grčkoj su bile zanimljive - od 1,69 do 1,71 eura si lud

Bandolero
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolero taj Čet Jan 17 2013, 12:59

I kao što smo rekli, evo ga video sa feribota u Keramotiju da dokumentujemo gužvu koja je bila.....ala smo beli...... HIHI

[You must be registered and logged in to see this link.] from [You must be registered and logged in to see this link.] on [You must be registered and logged in to see this link.].

I dođe nedelja! Imali smo dojavu da nam stiže društvo! HIHI Čitavih 5 -oro ljudi! Čitali su i gledali naš putopis od prošle godine sa Tassosa, jako im se svideo i odlučili da dođu u kamp na Tassos! E baš nam je bilo drago!!!! jeee Jelena, Dejan, Slavica, Nemanja i Čeda! Krenuli su u subotu, išli preko Bugarske, svraćali u Sofiju zbog nekih poslovnih obaveza, spavali su u Pirotu. U nedelju su nastavili put Tassosa. Slavica i Nemanja su već bili uplatili smeštaj pre mesec dana u Limenariji. Ostali su hteli u kamp sa nama! Znači da je trebalo sačuvati mesta za još dva šatora pored našeg! I počelo je razvalačenje naših stvari na levu i desnu stranu od našeg šatora, stavljanje na kanap za sušenje svih peškira koje smo poneli samo da bi napravili i sačuvali mesto. Naravno tog dana smo ostali u kampu iščekujući njih! Nigde se nismo mrdali osim do plaže da se okupamo pa nazad! S vremena na vreme pojavljivala se Ana, gospođa koja radi na recepciji, sa pridošlicama koji su ceo dan stizali u kamp koji se sve više punio. Kada bi došla do nas mi smo ponavljali jedno te isto da nam stižu prijatelji i da bi bilo lepo da sačuvamo mesto pored nas za njih jer nikada nisu bili u tom kampu...i bla,bla...i bla, bla....da nam stižu prijatelji....i bla.bla.....i uspeli smo da sačuvamo mesta do 21h kada nam je stiglo društvo! jeee

Uveče.... Pošto su nam se javili da su u Keramotiju i da čekaju trajekt nismo više mogli da izdržimo da sedimo u kampu i čekamo. Krenuli smo da se prošetamo po Pefkariju da prekratimo vreme. Taman kada smo prošli kapije kampa i krenuli jedinom uličicom u Pefkariju na kraju iste ugledasmo drugare!!! jeee

Naravno oni počinju da mašu....mi isto. Silaze sa motora i kreće radovanje i pozdravljanje a onda svi ka kampu gde smo mi u međuvremenu rashladili pivo i sokove za dobrodošlicu! S obzirom da smo hrane imali obezbeđena je večera ukoliko su gladni i hoće da jedu u kampu. A ako ne budu previše umorni možemo da se vratimo do nekog restorana u Pefkariju.

Red priče, red nameštanja šatora, red smejanja, red kucanja....valja se..........pa opet sve ispočetka.....a dogodovština usput pregršt što njihovih što naših tako da priči nije bilo kraja....

I nakon nekih dva sata smejanja, raspakivanja, pa opet smejanja.....ipak smo odlučili da odemo do nekog od restorana svi zajedno.

Odlučili smo da ih odvedemo u jedan od restorana gde smo nas dvoje jeli a imaju dobru hranu.........i upali smo slučajno pravo na Grčko veče.....kao poručeno! jesss Sirtaki dance....bilo je fenomenalno!!! I pevalo se i tapšalo, malo i igralo.....

Zaista smo se divno proveli....suvlaki bio odličan, pivce ledeno....muzika vesela i zarazna....ljudi raspoloženi....a mi svi srećni kao mala deca! Bila je to prava dobrodošlica sa naše strane....tako su nam rekli naši drugari a nama bilo zaista drago da tako misle i da je to prvo veče sve ispalo tako sjajno. Od mesta za postavljanje šatora koje im se apsolutno svidelo, pa do večere i muzike. Ipak smo mi ispali kao neki domaćini jer smo ovde već bili, pa se valjalo tako i pokazati. Nama su domaćini prošle godine bili Italijani Nataša i Paolo i Nemica Klaudija koji su nas dočekali kao svoje najrođenije i pomogli nam da se snađemo u prvom trenutku kao i mi sada našim pristiglim prijateljima!

Bandolera
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolera taj Pet Jan 18 2013, 13:22

Loptica za tenis u gnezdu nekih ptičica iznad naših glava! Zanimljiv detalj!! Ko li ga je uočio i kada ne zna se ....pretpostavljamo da je to neko primetio kada je dobio porciju odozgo po glavi .....verovatno ....ali niko do kraja letovanja nije hteo da prizna ko je taj od nas! Ja nisam! Časna banditska! HIHI

E ovde smo kompletni! Stigli su i Slavica i Nemanja. Došli su čim su ustali i tako je bilo svako jutro!

Mi u kampu ustajali smo oko 8h...pili kafu i čekali da stignu njih dvoje negde oko 9h, pola deset pa svi zajedno na motore prvo negde na doručak a onda gde nam se srcu hoće slobodni i veseli kao "galebovi koji prate trajekte" ovo je citat jednog od nas iz mase .....Svačija želja ispoštovana, a dogovori gde ćemo sutra da idemo i šta da radimo pravljeni su prvo uveče a naravno i u toku dana....tipa...E mogli bi sutra..tamo

Kad bi došlo sutra ujutro kada se okupimo razmatrali bismo svi zajedno opet iznova, svih sedmoro, ... gde nam se ide i šta nam se radi...jer možda je neko preko noći dobio neku novu ideju......i sve to vrlo opušteno opet uz šale i doskočice....zašto se nekom ide baš tamo a drugom baš ovamo....i onda bi krenuli da ispunjavamo želje sami sebi....da vozimo do plaža ili jezera ili gradića koje smo hteli da vidimo.....usput naravno posećivali kad god bi nam palo na pamet....taverne i restorančiće što zbog pića i rashlađivanja a što zbog gladnih stomaka ali i očiju!

Prvog dana na našem prvom grupnom jutarnjem veselom "zboru" dogovorismo se sledeće.....Da budemo potpuno opušteni kao što prirodno i jesmo i da radimo apsolutno sve što nam se radi....idemo gde hoćemo, vozimo koliko nam srce hoće, naravno kupamo se .....probamo sve moguće specijalitete, pijemo koliko i šta nam se hoće ...trošimo koliko hoćemo....i koliko traje da traje!!!! E to se zove "UMEĆE ŽIVLJENJA" !!!! Da nam ovaj odmor bude maksimalno uživanje za sva čula....i tako je i bilo! Na Tassosu smo ostali celih 7 dana....ali je delovalo kao da smo bili 20! Toliko je sve bilo sadržajno i prepuno događaja i doživljaja! A što se povratka tiče.....ma i to smo odlučili da bude po principu "lako ćemo"....kuda nam se bude htelo!!! I to ćemo se dogovoriti kada dođe vreme da se kreće....Samo ću vam reći da su oni koji su trebali da rade u ponedeljak zvali svoje predpostavljene za još po jedan slobodan dan! Eto dokle je došlo!!! Ma nije nam se razdvajalo uopšte.... A izgovore smo smislili zajedno! To ću vam otkriti kada dođe red na taj deo! Samo ću vam reći da su krajnje genijalni! I upalilo je! Svi su produžili odmor za još po jedan dan! No i to otom potom....Hajmo sada da obiđemo ostrvo!!!

Prva plaža na kojoj smo se svi zajedno kupali prvog dana je bila plaža kampa....tu nismo napravili ni jednu jedinu sliku jer smo toliko bili željni kupanja, skakanja, ronjenja....da se nismo setli ni da postoji fotoaparat ....razumete nas naravno....Nakon dobrih dva sata kupanja, osušismo se i posedasmo na motore....Vožnja po ostrvu je prelepa, krivinarenja koliko hoćete, a pogled na more i pučinu fantastičan....Prva sledeća na kojoj smo se zaustavili jer nam se dopala kako je izgledala je....

Plaža - Psiliamos

.........e nju smo zvali sve vreme "naša plaža"....mnogo nam se svidela....i stalno smo usput gde god da smo išli odlazili i na nju....

Bandolera
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolera taj Pet Jan 18 2013, 13:25

Inače drugar koji nosi štap je polomio nogu u Beogradu mesec dana pre polaska na Tassos. Ne na motoru. A sedam dana pre nego što su krenuli sam skinuo gips da bi mogao da vozi! Šta ti je volja i želja! Prvih dana je nosio štap.....pa smo ljudima malo delovali čudno....čovek vozi motor...siđe sa njega pa uzme i hoda uz pomoć štapa.... ...... ....no on je poslednjih dana prohodao bez štapa a i otok na nozi je bio vidljivo manji! Valjda od morske vode i hodanja po pesku....Sve u svemu noga mu je super! I sada kada smo se vratili u BG! Inače uz put kada smo se vraćali negde noću na autoputu štap mu ispao sa motora i pregazio ga kamion.... ....to smo videli ....e baš nam bilo svima žao baš smo se vezali bili za taj štap! Bio nam nešto kao štafeta! Ali dobro ostala mu drška!

Ako nekome ovo sve deluje malo blesavo....šta da vam kažem nama to sve delovalo skroz normalno kao i još neke pojedinosti koje su nam se izdešavale! Uz naš amortizer zahvaljujući kojem smo skakutali kao loptice skočice, Dekijevo hodanje sa štapom i još par "stvarčica" baš smo bili originalna vesela bajkerska ekipa !!!! Hi,hi....no otom potom videćete šta nas je još snašlo! No ono što je najbitnije svi smo valjda bili istog mentalnog sklopa i razmišljanja da se uopšte ne opterećujemo....sve se dalo rešiti.....i samo veselo i pozitivno!

Bandolera
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolera taj Pet Jan 18 2013, 13:30

Glavni fotografi!

Nemanja se vraća sa pivom za društvo....

A Čeda nam ga baca u vodu....Hvatajte drugariiiiiii.....ma zar ima išta lepše....

Umetnička! Denijevog oka delo.... ....mi svi bili oduševljeni kada smo je videli!!!!

Bandolera
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolera taj Pet Jan 18 2013, 13:35

Društvance na okopu ispod suncobrana....

Jeca je jedina na suncu.....

Bandolera
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolera taj Pet Jan 18 2013, 13:39

Plaža Psiliamos zaista spada pored naravno ne izbežne čarobne Mermerne plaže u jednu od najlepših. Peskovita je.....s' tim što smo se mi nadžodžili na ono kamenje, stenje.... iz jednog vrlo prostog i jednostavnog razloga. Nismo hteli da plaćamo ležaljke ili piće ( pivo je 2, 2,5 eura kafa isto toliko ukoliko ste ispod suncobrana a ovako 0,65 centi u prodavnici) jer smo se na plažama koje smo posećivali zadržavali u proseku 2,3 sata pa odlazili na drugu.....Pa smo se snalazlili tako što smo nalazili prirodnu hladovinu ispod drveća ili ovako na stenama....

Momci su se sjajno provodili....]

A i mi smo...

Bandolera
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolera taj Pet Jan 18 2013, 13:45

Pošto nam je drugar Čeda bio solo....moralo je da bude i ovakvih fotografija....nije mu zameriti....živ čovek... .....i biće ih još.... jesss

Taman kada smo se nas tri lepo raporedile na svojim peškirima spremne za dobijanje preplanule boje....naši dečaci povikaše : "Devojke pokret gladni smo!!!! Okej...pravac Potos na giros! Potos je prvo mestašce na 5 min od Pefkarija gde nam je kamp.

Ovde je giros zaista odličan i pristojne su cene oko 2,5 eura i sok 2 eura. Za one koji nameravaju da idu kada se uđe u glavnu uličicu je sa desne strane pored nekog salona nameštaja.

Pogledajte njih dvojicu u pozadini....posle dobrog jela i kupanja vala malo dremnuti....

No naravno nije im dugo potrajalo. Hteli smo da se prošetamo po Potosu i sednemo negde na kafu dok ne prođe vrućina pa da se uputimo ka nekoj od sledećih plaža! I odraše nas! Potos je zaista lep gradić, prepun kafića za one koji to vole, potpuno u morskom stilu....kažu da uveče trešti muzika na sve strane...mi nismo bili noću pa ne znamo....takva vrsta provoda nas nije interesovala...ali se čuje čak iz kampa...Verovatno su zato cene po kafićima...neverovatne! Naravno mi to nismo znali a niti smo proveravali kartu pića kada smo seli u jedan od kafića! U bre ovo se čak i rimuje....

Usput nismo mogli da odolimo jednom prelepom štenetu sa plavim očima.....mazilo ga je 14 ruku u jednom momentu....šta ga snađe....

I tako smestimo se mi u jedan od kafića sa deeeeebeeelom hladovinom i našom konobaricom! Devojka u žutoj majici je Nišlijka. Oduševila se kada je čula da pričamo srpski a i mi kada nam je donela račun.

Čeda se naravno separatisao od nas parova.....Milica je takođe iz Niša...slatka je što jes jes...ali mi platismo 5 kafa i 1 čašu koka-kole = 27 eura!!!! Lele.....

Tako da opet za sve koji nameravaju da idu na Tassos a posete ili odsednu u Potosu...zaista proverite pre nego što sednete bilo gde kolike su cene pića. Kasnije smo od njih dve čuli da je tu na rivi u tim kafićima uglavnom tako. Jeste lepo ali i skupo ali neka ide život! Nas naše Nišlijke pozvaše da dođemo to veče na Srpsku žurku u Limenariji!! Besplatni kokteli za devojke....pih ja ne pijem koktele ali hajde šta je tu je ...ostali piju. I mi obećasmo da ćemo posle dugog navaljivanja doći!

Iskreno mi na ovom odmoru zaista nismo noću išli po kafićima i tome slično. Ustajali smo oko 8h,9h....zujali po ostrvu, kupali se i zaista bili aktivni ceo dan. Večerali smo ili u kampu ili negde po restoranima poneli pivo i sokove na plažu i družili se međusobno. Ili ostajali u kampu i išli na spavanje oko 23h, 24h. A nismo inače u fazonu nekog ludovanja noću....davno nas je to prošlo a i bilo nam lepše ovako. Bilo nam dovoljno što smo zajedno prepričavali i smejali se dogodovštinama u toku dana. Mislim da je ovde jedino Čeda bio u hendikepu ali se i on brzo snašao.

Nekako jedva progutasmo kafu i koka-kolu od 27 eura i krenusmo dalje.... ......ka Livadi beach -u....

Bandolera
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolera taj Pet Jan 18 2013, 13:50

Sve u svemu to veče mi jesmo otišli na tu Srpsku žurku u Limenariju više zbog Čede i Milice nego zbog nas.......I opet zbog nekih "zanimljivih" dešavanja te večeri narednih dana vrištali od smeha kada bi se setili iste....Eh, taj dan je baš bio ispunjen dešavanjima a bio je tek prvi zajednički dan na moru! Stajling nam isti! Go!!

Sa ove plaže pruža se pogled na veličanstven manastir Sv. Arhangel Mihaila. Dogovorili smo se da ga sutra ranom zorom propisno obučeni posetimo. Manastir je ženski i zaista ga vredi videti i obići i ako neko nije vernik.... ispuni vam dušu. Nama je ovo zaista bila želja još od prošle godine a i ostatku ekipe.

Bandolera
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolera taj Pet Jan 18 2013, 13:53

I jedva smo čekali da poskačemo u vodu da se malo rashladimo posle vrelih cena u Potosu!

Hm, hm...o čemu li se ovde vodi razgovor? Ma važno da je momenat uhvaćen a mi smo pustili maštu na volju kada smo videli ove slike pa ih zezali sve vreme...

Bandolera
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolera taj Pet Jan 18 2013, 13:58

Naša štafeta - Dekijev štap! On je zaista na ovom našem letovanju bio neizbežan! I nije poslužio samo Dekiju već i .......

Nakon kupanjca gde Dekija nismo mogli da izvučemo iz vode kada je i nastala legendarna Nemanjina rečenica po kojoj ovaj putopis i nosi naslov : " Deki izađi iz vodeee kupaćeš se i sutra istooooooo" .....Slavica je imala bliski susret sa nadaleko poznatom Tassoskom osom - pčelom .....kao i Deni prošle godine...a takođe je alergična! Zgazila je na osu kada je htela da sedne na motor! E ovde je već nastala blaga panika u našim redovima....da što pre krenemo jer noga počinje da joj otiče neverovatnom brzinom. Ona mora što pre da popije neki lek protiv alergije....pa smo odlučili da dođe u kamp kod nas jer taj lek ima i Deni. Ima ga i ona ali je kamp u Pefkariju gde smo mi bliži 3 km od Limenarije gde su njih dvoje odseli.

Njena noga je nakon par minuta izgledala ovako....

A nakon nekog vremena i kasnije ovako....menjala je boje posle iz ove bordo u žutu, plavu, ljubičastu.....ma strašno.

Sve u svemu sve je prošlo u redu stigla je da popije lek na vreme i većih problema nije bilo osim što je to veče a i narednih dana jedva obuvala svoje starke...ali ipak došla na srpsku žurku na koju smo pozvani. A i svih ostalih dana išla gde god da se išlo i pešačila polako ali nije odustajala....a otok je bio ogroman. svaka joj čast na izdržljivosti....ni ona ne spada u kilave....to smo svi zajedno zaključili....Čak je posle jednog dana nakon ovog nemilog susreta njene noge i ose krenula šala kako sada imamo dvoje kljakavih u ekipi! Ali ni to nije sve....nije kraj iznenađenjima.....biće ih još....ali čujte naš stav je bio samo pozitivno pa od tog stava nismo ni odustajali. Ma ako treba da je nosimo nosićemo je naizmenično svi.....ali ima da ide sa nama sve gde i mi budemo išli i tačka! Ne ostavljamo je! Složila se!

E onda je u kampu uveče bivalo uglavnom ovako............ njih dvoje Deki i Slavica....i dve stoličice pod noge da im bude lakše!

Kada sam počela da pišem ovogodišnji naš letopis ili ti Tassos II deo....Tassos 2012. mislila sam da ga pišem po danima. Ali uvideh da se sve ovo što sam do sada napisala izdešavalo za samo jedan dan koji se još nije završio....pa odlučih da se koliko budem mogla držim te odluke. Ali je vrlo teško! Ne može se to lako rečima opisati! Svaki dan negde oko podneva idući na razne strane i doživljavajući razne stvari više ni mi nismo mogli da se setimo gde smo bili i šta smo radili juče! ....E zato je pod naslov ovogodišnje grupne posete Tassosu trebao biti: " Ne znam gde sam, ne znam ko sam...." ....čuvena Čedina rečenica.

Sve u svemu za sada stadosmo na Slavicinoj otekloj nozi i povratku u kamp....i pripremama za srpsku žurku u Limenariji tog prvog dana. Trebao bi da nam stigne i snimak te žurke.....iskreno se nadam da je dobar....jer ima se šta videti! Upoznali smo lično Michael Jacksona a to već nije mala stvar složićete se!

"...Onaj ko u običnoj cigli vidi podjednaki kolorit kao u ruži postojan je kao kamen...." neprilagođeni....kontroverzni....genijalno jednostavni.....Čarsl Bukovski.

Posle nemilog događaja sa osom tog prvog zajedničkog dana na moru dogovorismo se da ipak odemo na tu žurku na koju smo bili pozvani. Premda je u nekom kafiću u Limenariji gde su Slavica i Nemanja imali smeštaj....neće ni njoj biti teško da dođe. I toliko joj nije bilo teško........ da su njih dvoje došli sat vremena posle nas na dogovoreno mesto jer ona nije mogla ništa da obuje od otoka.....

Što se nas petoro tiče....sve nas je zanimalo isto....šta li se podrazumeva pod Srpskom žurkom? Ok...naravno da će biti naših ljudi....ali nismo mogli da predpostavimo da je to u neko doba večeri podrazumevalo i obavezno puštanje Cecinih pesama. Zemljo Srbijo! Pa zar da nas po njoj poznaju i prepoznaju....Zašto? Doduše mi smo tada i otišli....bilo nam previše....I moram ovde da razjasnim jednu stvar. Nismo mi gadljivi na narodnu muziku, naprotiv, volimo ponekad da se zezamo i pevamo kada nam dođe! Ali ne svaku....i ne u svakoj prilici. A ovo nije bila prilika i nije nam došlo.... Očekivali smo neki dobar domaći rok .....što je i bilo...na početku...

Prilazeći kafiću na ulici su nas sačekale one dve Nišlijke koje su nas i pozvale da dođemo. Bilo ih je zaista teško prepoznati. Mislim da nismo bili iznenađeni samo mi... kratkoćom suknji , kompletnom šminkom i visinom štikli....već i sam Čeda....u najpozitivnijem smislu.... Ali ne mari....izljubi se on sa njima dvema....mi ostali se nismo ljubili samo pozdravili.....i sedosmo za prvi slobodan sto napolju. A sto baš prekoputa gazde kafića! 200 kila debljoj verziji Michaela Jacksona u uskoj pripijenoj bodi-majici i zulufima....koji sedi za stolom sa još petoricom sličnih kopija originala... Popadasmo od smeha....

I tako....muzika trešti toliko da se mi ne čujemo iako urlamo........ a sedimo za istim stolom ....Ljudi đuskaju....Opšti je metež....Kafić se sve više puni a nama sve manje ostaje tu. Ali hajde da sačekamo Nemanju i Slavicu pa da vidimo šta ćemo. Pri tom Jeleni i meni stižu kokteli - Sex on the beach-....ja ne pijem koktele ....ali hajde besplatan je za devojke...pa kad su već donele....Deni ga proba...ne voli ni on ....komentariše da je bljak! Kao neka vodica sa kokosom....ali da nema puno alkohola....pa mogu da ga pijem i ja....Deki poručuje pivo. A Deni odbija jer će da poruči kada dođe Nemanja.

U neka doba eto i njih dvoje. Nemanju koji vrišti od smeha jedva uspevamo da odgovorimo da ne ode i ne slika se sa Michaelom koji izgleda "opako"....muzika i dalje trešti a kafić je sada prepun ljudi....prevelika je gužva...u tom za naš sto jedna od ovih dveju naših devojaka spušta 4 koktela!!!???? Ok možda je jedan za Slavicu....možda je još jedan poručila Jeca...ja nisam sigurno....možda jedan Nemanja.....a čiji je još jedan???? Gde je Čeda za sve to vreme bio nemam pojma a kamoli šta je pio.........mogli smo da predpostavimo....

Devojka odlazi....vraća se sa još 4 koji spušta na sto pored...i vraćajući se nazad....obraća se Deniju koji je sedeo najbliže prolazu:

- Kokteli odmah moraju da se plate!

- Koji kokteli? - Deni je u čudu.

- Pa ova dva....koji nisu za devojke!

- Ma ko ih je uopšte poručio....ja nisam.......uostalom ja ne pijem to sr....i hoću pivo! -Deni je kategoričan.

- Doneću pivo ali prvo da se plate kokteli! - kategorična je i Nišlijka.

- Ok neću da se raspravljam...koliko su? - odlučuje Deni da postupi mirno i zrelo.

- 18 eura!!!!

Pošto smo uvideli da se nešto dešava a od jačine muzike ništa nismo mogli da čujemo....svi se približavamo da ukapiramo . Rasparavu sada nastavljaju Nemanja, Deki i Deni. Ko je šta i nije poručio....ali posle par minuta ukapirasmo da je klasična "navlakuša" u pitanju. Besplatni kokteli za devojke....onda se u opštem metežu muškarcima donosi nešto što nisu ni poručili....kao neće primetiti... ...ili se neće raspravljati...kao što je ovde bio slučaj. Sve u svemu....nakon svega platiše oni ta dva koktela Deni i Nemanja pošto jedini nisu imali piće i nisu pili ništa i onda je krenuo smeh! Ma nek' ide život! Mi smo na odmoru! Kucaše se njih dvojica pijući one bljak koktele....Sve u svemu opet nas odraše! E naš Čedo skupo su nas koštale ove tvoje devojke....5 kafa i čaša koka kole u Potosu 27 eura....i dva ne naručena odvratna koktela 18 eura! Ma za uživanje drugara sve.....

....pošto u kampu postoji ne pisano pravilo da se tiho priča posle 23h....što je i logično jer ljudi spavaju po šatorima....ne treba ni da vam pričam koliko se puta čulo ....psssstttt....tiše malo.....a,ha,ha,ha......ćuti.....psstttt......a, ha,ha,ha.....ne ciči....pssstttt......da bi utišali jedni druge kada smo se vratili....ali sam sigurna da su blam naše afere "koktel" čuli i oni u šatorima tik uz moree......

I tako se završio naš prvi zajednički dan na moru!

Bandolero
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolero taj Sub Jan 26 2013, 09:55

Evo kratkog video zapisa na kom se vide nišlijke koje su nas odrale sa tim famoznim koktelima na srpskoj žurci u Limenariji si lud

Bandolero
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolero taj Uto Apr 23 2013, 08:57

Plan za drugi dan našeg odmora - ne postoji!!! Uostalom plana uopšte ni nema!!!

Na moru smo!!! To je ono što je sigurno!!! Para imamo na gomili koliko imamo!!! I to je evidentno!! A šta ćemo i gde ćemo....ma ko to zna....

Jedina želja koju smo svi poneli od kuće je bila da obiđemo celo ostrvo! I to je sve! A kako, kog dana šta obići i kuda.....e to smo smišljali u trenutku....pustili da nas vode emocije i događaji....bez presije, pritiska i planiranja....

E tako se mi tog drugog dana nađosmo svi u kampu kod nas. I premda smo se juče bili dogovorili da ujutro idemo u manastir a premda je već bilo 9h odložili smo to za sutra ujutro za 7h......Na brzinu svako dade svoj predlog..... jednoglasno se odlučismo za Mermernu plažu....a posle? Pa posle ćemo posle da se dogovorimo!!!

Evo malo aktera jučerašnjih dešavanja i jutarnje atmosfere. Malo je rano ali su nas stomaci i usta već boleli od smejanja ....a šta nas sve danas čeka.....eh da smo znali čuvali bi snagu....

....prepričavaju se dešavanja od sinoć....kokosijada od 18 eura je potpuni hit tog jutra.....

On koji je uzrok većine dešavanja...

E kada se dobro ismejasmo krenusmo put Mermerne plaže! Čuli smo da je put veoma loš....nama amortizer neispravan pa kako ćemo mi....ma dobro polako ćemo.... .....a šta ako mora da se hoda jer dalje ne može motorima kako će Slavica....ma dobro polako ćemo.... ....eto toliko smo se pozabavili i rešili problematiku mogućeg lošeg puta i našeg stanja....Idemo!

Mermerna plaža se nalazi na istočnoj strani ostrva Tassos..... Ide se prema Limenasu prvo mesto u koji ste došli kada ste sišli sa feribota, koji je od nas udaljen nekih 40 - tak km, pa kad se izadje na glavnu magistralu sto ide oko ostrva, ide se levo prema mestima Panagia, Potamia..., posle kilometar skrene se sa magistrale levo, pa posle 500m desno put vodi na Makryamosu. To je kompleks bungalova sa plazom, ali na samom ulazu u taj kompleks ima rampa....

Javi se Čedo!

Od te rampe na ulazu u kompleks Makrijamos treba krenuti desno, zemljanim putem. Od tog mesta do same plaže ima 3,5-4km. Put je zemljani, ali nije toliko loš. Dovoljno je širok te se tako mogu izbeći rupe.

Čedo hvala za ove slike !!!! Sjajne su!

I nakon malo truckanja....prašnjavo beli stižemo...

I sve je belo....

A pred nama neverovatan prizor fantastične plaže sa snežno-belim, mermernim šljunkom i tirkizno plavim morem.....oduševljeni smo! Još bi mi tu stajali i oduševljavali se pogledom koji je stvarno neverovatan da nismo pocrkali od vrućine i jedva čekali da se bućnemo....

Plaža se zove Saliara, ali je poznata kao mermerna plaža. Obala je prekrivena sitnim belim šljunkom, odnosno mermernim kamenčićima..... Zanimljivo je da su kamenčići uvek hladni pa je šetnja po obali neverovatno prijatna na visokoj letnjoj temperaturi.

Ono sto izdvaja ovu plažu od ostalih je boja vode, koja je zbog bele podloge kristalno plava zbog čega neverovatno podseća na tropske egzotične plaže.....

...i sve je divno osim što je jako velika gužva....nekada je ova plaža spadala u zabačene plaže za koju je retko ko znao. Onda su je nazvali "srpska plaža" jer je najviše posećuju Srbi....i tako....ostala je želja da je vidimo praznu....i ovako je čarobna ali mislimo da je tako doživljaj još lepši....

....jedva smo čekali da se smestimo....i kupaaamoooo...u pozadini svira lagani jazz....

Ovo na Nemanjinoj glavi je od mrežice u kojoj je bila lopta koju smo kupili za vodene sportove....

Omiljeni "sport na obali"....

Evo ko će najviše da se bavi "vodenim sportovima"..... ....Yogi - Deki kralj!

Naš Hemingvej!

Bilo je i onih koji su morali da se kupaju u majicama....izgorelo se a što peče

Bandolero
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolero taj Ned Apr 28 2013, 12:10

Sa njom smo se oduševili........sve vreme je muljala neki čips i nameštala svoju japankicu....Predivna je ..... i zaista nismo mogli da joj odolimo....

Nije nam se išlo......

....ali je glad bila jača....pa odlučismo da krenemo samo da Slavica opere koju turu čaša pošto nismo imali da platimo....

....a i majice u kojima smo se kupali treba da se osuše....Deki je svoju okačio na jedino drvo na plaži....

I usledio je pokret.....

Odlučili smo da toga dana obiđemo celo ostrvo.....celom dužinom njegove obale, koja merena u krug iznosi 93 km. Naravno u prvoj taverni koja nam se dopadne na izgled stajemo da nešto i pojedemo. Ovaj gospodin pored kola, Makedonac, nam je toplo preporučio da jedemo baš u toj na koju smo naišli posle nekih 20-tak kilometara. Da obavezno probamo grčku musaku, grilovanu fetu....mmmm lepo zvuči....

I dok smo čekali da poručimo....Čeda je zamišljao da je u kozmetičkom salonu....krastavac je odličan za ten....

A tek što je vruće.....

Grilovana feta je pravi specijalitet....to nam je bilo predjelo....nakon čega smo jeli odličnu ali čudnu musaku sa plavim patlidžanom i pire krompirom...Za svaku preporuku je. I naravno lignje....Tassos je poznat po pripremanju lignji - kalamara......

Samo kada bi ga konobarice ugledale Deki bi uvek dobijao posle glavnog jela....DVA tanjira lubenice........

Maca na drvetu iznad nas je pomno posmatrala dešavanje za stolom....

Siti i srećni!

Idemo dalje.....

Sledeće stajanje ako nam šta drugo usput ne privuče pažnju je Paradise Beach! Mnogi je smatraju najlepšom plažom na Tasosu. Nalazi se između Aikija i Kinire. Voda je vrlo plitka a istočni vetrovi sve vreme prave prijatne talase tako da izgleda potpuno nestvarno. Tako su nam rekli a mi smo se prošle godine i uverili na jedan dan.....da je zaista lepa...da je pesak kao brašno....voda tamne teget boje sa puno talasa koji se penušaju pri obali....i da se u taverni na obali služe odlično spremljeni rakovi.......

Samo spuštanje na plažu je vrlo komplikovano...Jako je strmo sa puno velikog kamenja....Mi smo se prošle godine jedva spustili KLE-om....i zato smo odlučili da dođemo sa druge strane plaže . Bila je to pametna odluka zbog motora ali se moralo odatle pešačiti. I opet nije bila poenta da plaćamo ležaljke jer je već bilo popodne a i nećemo se sigurno ni tu zadržati do uveče....ili možda hoćemo?

Muški su bili brži u spuštanju a i požurili su da ispitaju teren i pronađu mesto gde ćemo se smestiti ..... Žemske su išle polako zbog Slavice.... Nemanja je bio najbrži u pronalaženju mesta....

U jednom momentu se vraća i govori nam kako je našao mesto na samom kraju plaže na nekim stenama....i da je super i da ima hladovine....i lep je ulaz u vodu..... i tako....... i da samo tu ima hlada....kad već ne iznajmljujemo ležaljke..... Vraćamo se Deki i ja i nismo baš oduševljeni mestom.... smatrali smo da je bolje da se smestimo negde drugde.... Na to Nemanja počinje da nas zeza kako nećemo tamo jer ima nekih "golih teta" ?

A onda počinje da se šali sa Jecom i samnom da ako nam ne smetaju te "gole tete" idemo tamo. Obe mu odgovaraju da im toplesi ne smetaju...da su dovoljno dugo u braku i jedna i druga i da su prevazišle te male bolesti sa početka i da su krajnje tolerantne i nimalo ljubomorne ( KAO!!!! )...... Deki i ja se još uvek dvoumimo....sigurno ne zbog "golih teta" ....već zbog hlada koga verovatno nema dovoljno za sve a obojica smo dobro izgoreli....Nemanja da bi ih ubedio seda sa sve rancem da dokaže ono o čemu priča.....Pristižemo i žemske koje su malo u čudu jer su dve "tete" na ležaljkama tik uz Nemanjino odabrano mesto za sve nas - POTPUNO GOLE!!!! Jasna i ja prošle godine nismo videli ni jednog nudistu...... doduše mi smo bili na ležaljkama dosta udaljenim od ovih stena.....Čedi se mesto sviđa!

...pokušavajuči da se suzdrži od pogleda i osmeha...navalio je da mazi neko kučence koje nam je prišlo.....

Jaooo što je zanimljivo ovo kuče....sada ga i ja mazim....

Nemanja sa sve rancem na leđima se i dalje ne pomera....kao da se zalepio tamo gde je seo....Sa osmehom nam svima i dalje objašnjava kako je ovo savršeno mesto.... mi počinjemo da se raspakujemo....gledamo u vodu željni da se što pre okupamo.....I u tom momentu iz prelepe teget plave vode mora pojavljuje se Crnac!!!! Čovek je krenuo baš u tom momentu da izlazi iz vode....i izlazi .....i izlazi......Valjda svestan svog izgleda trajalo je to njegovo izlaženje kao usporeni snimak........a pritom je zaista jako visok i građen kao atleta....široka ramena.....ravan stomak....a kada je morska voda dosegla ispod stomaka....ŠOK!!!

I on je POTPUNO GO!

Deki: U maj...mu....ko brisač je....
Ja: Hoće li više izaći....
Čeda: A izlazi iz hladne vode....pa kako li je ovako....
Nemanja...ne progovara....

I lagano ovaj Adonis prođe pored nas.....koji samo što redom nismo popadali u vodu ....... nas četvoro iz svojih razloga....a ženske.....paaaa.....šta reći....

Nemanja je ostao da sedi sa sve rancem na leđima propraćen komentarima lepših polovina: " Odlično si mesto našao!!! Bravo!! Bravo! Od sada ćeš uvek ti da nam pronalaziš mesta.....Bravo Nemanja....I to što si nas zezao za "gole tete"....koje i jesu tete i nisu devojke pa su se malo oklembesile uopšte nam nesmeta! NAPROTIV!!!!

Izraz njegovg lica sve govori.....

Teško je dočarati koliko smo mu se smejali....svi.... HIHI

Nastavak i dokazni materijal sledi ......i ne brinite nije eksplicitan..... msmm

Bandolero
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolero taj Ned Jan 05 2014, 19:30

Brže bolje se poskidasmo svi i pravac voda.....

Lakše je bilo da se smejemo u vodi i da komentarišemo nego tu na obali a čovek koji je uzrok smehu leži iza nas na ležaljki....Bio je u društvu "onih" dveju dama i još jednog gospodina u kupaćim gaćama! Francuzi su.... Preslatko kučence je njihovo....i zove se Čarli....piše mu na koskici - ogrlici koja mu visi oko vrata....

Sve u svemu...niko od nas do sada nije išao na nudističke plaže i ni u snovima nismo očekivali da ćemo ovde zateći nudiste i biti baš pored njih. To je njihov izbor kako žele da se kupaju....kao što je naš da recimo eto putujemo motorima.....Ali ono što je nama bilo najsmešnije jeste Nemanja koji je insistirao da se smestimo tu....jer naravno mi smo kulturni porodični relativno mladi ljudi širokih shvatanja....pa što bi nam smetale neke dve "gole tete".....doduše ispade da nismo ni približno toliko širokih shvatanja kao ovi Francuzi....pogotovo kada se pojavio gospon. Crnac.

Svi smo otišli u vodu osim Slavice. Ona je odlučila da ostane na steni. Nju je noga toga dana već počela zaista jako da boli i da je zateže otok da joj se nije više ni ulazilo u vodu. I naravno.....

Nemanja:

- Zlato....pa baš ti se sada ne kupa...?? ....Pa bolje ti je da uđeš u vodu....videćeš kako će vodica da ti prija za nogicu...  Šta ćeš tu sama na steni a mi svi daaaleeeko što dalje od obale u vodi....

Kao odgovor dobio je samo:

- Nemanja prestani!

Nije prestao...  Sve vreme iz vode mašući rukama je vikao:

- Slaaaaviiiceeee......vidiii...naaaaasssss.....svi smo ovdeeeee.....vidiiiii kako se kupamoooo.....Gledaj ovaaaamooo ljubaviii.....vidiiii...kakoooo smoooo zanimljiviiiii! Igramo looopteeee!!!! Ne! Ne okreći se nazad! Ovamo gledaj! Šta tamo iza tvojih leđa ima toliko zanimljivo da gledaš! Čuješ li šta ti pričam! Ne okreći se!  

I dok se Nemanja bavio ubeđivanjem Slavice da uđe u vodu i gde da gleda....Deni i Deki su se bavili nama dvema.

- Vidi ljubavi kako je lepa pučina.....na obali nema baš ništa zanimljivo....vidi pučinu srećooo..  - Deni.

- Šta se ti toliko smeješ....čovek go pa go pa šta? Auuu mam...mu....ipak kako je moguće  ...ko brisač.  - Deki.

U vodi su njih četvorica razvili i operativno - odbrambenu strategiju! Koja odprilike izgleda ovako:

1.) Ako Crnac bude krenuo u vodu: Odmah žene potopiti i držati ih u vodi dok neuđeo ceo!

2.) Kada uđe ceo: Izvući ih napolje odmah i to ne samo iznad vode već sve do plaže....što dalje!

3.) Držati se na okupu sve vreme motreći na žene gde su i u kom pravcu gledaju!

4.) Od sada pa nadalje svaku plažu dobro osmotriti i videti da nema u blizini još koji....

5.) I poslednje: Da sva četvorica kada krenu napolje iz vode plivaju sve do samog plićaka a onda dalje nastave puzeći po plaži sve do peškira....ne ustajati ni slučajno!!! Da ne bi došlo do nekog upoređivanja od strane žena....bolje to izbeći na taj način.....!!!

Bandolero
Administrator
Administrator

Počalji  Bandolero taj Ned Jan 05 2014, 19:43

Naravno da nam nije padalo na pamet da čoveka slikamo drugačije nego ovako kako smo.....a i to zbog nekih drugara iz BG i belog sveta sa kojima smo bili na vezi...i zbog toga što smo Nemanju sa ovakvim dokaznim materijalom mogli da nastavimo svi da zezamo i kad smo se vratili u Bg.....

Iz daljine.... HIHI 

Iz blizine....skupio se čovek jer je počeo lagano da duva vetar....

Malo smo se osušili i odlučili da krenemo nazad, ipak je ova plaža udaljena nekih 30-tak km od našeg kampa. Naravno da je to sada podrazumevalo penjanje uzbrdo do mesta na kome smo ostavili motore. Ali kada je Nemanja hteo da upali svoj motor nije se desilo ništa....Još jednom....i još jednom....ništa!

To je značilo da ženske sednu na neko kamenje pored puta i čekaju da mi muški rešimo problem, jer sve je rešivo. Dosta puta do sada nam se to pokazalo. Vetar je sve jače duvao...a nebo ispunilo oblacima. Malo se i smračilo....e neće valjda nevreme.

Tu gde smo se mi nalazili nije bilo ničega. Nazad na plažu? Šta ćemo na plaži? Do jedine taverne koja je na obali trebalo je dosta pešačiti jer je sa druge strane....I šta sad? Pa moramo naći neko rešenje kao i obično. Niko ovde nije neiskusan.

Ustanovili smo šta je problem, akumulator. Nemanji nije bilo jasno zašto jer ga je promenio bukvalno dan pre polaska na more. I sve je bilo u redu do sada. Akumulator je prazan! Kada smo uspeli da dopremo do njega shvatili smo sledeće. Da je dečko koji mu je nameštao akumulator zaboravio da stavi valjda neki šraf pa je akumulator pri vožnji i truckanju poslednjih dana po raznim zemljanim podlogama spao na nešto i probušio se. I šta sad? Pa ok nema im druge osim da guramo Nemanju a da on pokuša da upali tako na gurku. Čeda i ja naravno jer Deki ne može da trči zbog noge. A kako da ga guramo tu gde smo kada ne možemo da uhvatimo zalet? To je značilo da odguramo motor do magistrale uz veoma strmo brdo kuda smo sišli pa da ga posle gurajmo dok ne upali. I eto rešenja!

Da li trebam da vam kažem da smo Čeda i ja pocrkali gurajući ga uzbrdo....i da se čika Murphy pojavio baš kao po običaju u pravo vreme, vetar je počeo nenormalno da duva. Bukvalno su na momente to bili udari vetra a nebo se potpuno smračilo. Kada smo uspeli da izguramo Nemanju na magistralu već je lagano počela i da pada sitna kiša. Tu se dobro zaletesmo....... Prvi put....trči i guraj....ništa! Drugi put....pocrkasmo trčeći...opet ništa! Iiiii upali iz treće!!! Jupiiii jeeeee....dobismo spontani aplauz od naših lepših polovina.... sreće našeeee....

Inače ovo nije slika od tog dana jer nam nije baš bilo do slikanja, ali da vam dočaram kako je to izgledalo tog ali i svih ostalih dana gde god da smo išli. Nemanja je akumulator promenio u Kavali kada smo se vraćali. Na ostrvu nije imalo gde da se kupi.

Sponsored content

Počalji  Sponsored content

Sada je Pon Okt 23 2017, 06:28